Jeziora Plitwickie

Chorwacja to jeden z najpiękniejszych rejonów Europy i w ostatnich latach bardzo popularny wśród turystów. To co ich tutaj przyciąga to nie tylko piękna, słoneczna pogoda, wspaniałe plaże czy zabytki, ale też mnogość atrakcji przyrodniczych. To z czego z pewnością jest znana Chorwacja to niezwykłe parki narodowe i krajobrazowe.

Wycieczkę warto zacząć od Parku Narodowego Jezior Plitwickich, który znajduje się w odległości 140 km od Zagrzebia, blisko granicy z Bośnią i Hercegowiną. W obrębie parku znajduje się 16 krystalicznie czystych jezior połączonych ze sobą seriami wodospadów i kaskad, których widok zapiera dech w piersiach. Jeziora Plitwickie to nie tylko czysta woda, otoczona pięknymi lasami, to także możliwość obserwowania chmur fruwających tu motyli, które w parku mają naturalny ekosystem.

Po parku można poruszać się wyznaczonym trasami, prowadzącymi przez kładki i przejścia pomiędzy jeziorami. Można też pływać łódkami, albo po prostu przemieszczać się kursującymi tu średnio co pół godziny autobusami.
Na wycieczki po parku trzeba przeznaczyć praktycznie cały dzień, jest to idealne miejsce na całodniową rodzinną wycieczkę połączoną z piknikiem.