Jezioro Garda

Jezioro Garda leżące u podnóża Dolomitów jest największym włoskim jeziorem i zapewne też najbardziej popularnym, ale to nie ujmuje jego walorów. Znane jest już od czasów starożytnych i już wówczas cieszyło się dużą popularnością. Samo jezioro ma 55 km długości, w najszerszym fragmencie ma 12 km, w najwęższym 4 km. Na jeziorze znajduje się wiele mniejszych lub większych wysp i wysepek, żyje tu wiele ryb – szczupak, ukleja, okoń, miętus a także gatunek endemiczny – Salmo carpio.

Jezioro Garda to doskonałe miejsce do uprawiania różnych sportów. Jest to raj dla windsurferów. Świetnie nadaje się do doskonalenia umiejętności żeglowania. A to za sprawą wiejących tam bardzo regularnych niemal jak w zegarku wiatrów i w zależności od pory dnia mogą korzystać z tego ludzie o różnym poziomie umiejętności. Te unikalne warunki powodują, że umiejscowione są tam szkoły uczące żeglowania na desce.

Okolica obfituje w doskonale przygotowane szlaki rowerowe, w tym trasy dla zaawansowanych miłośników jazdy na rowerze po górach. W okolicy jeziora a dokładnie w okolicznych miejscowościach znajduje się wiele wypożyczalni sprzętu rowerowego. Można tam wynająć zarówno zwykłe trekingowe rowery jak i sprzęt bardzo wysokiej klasy np. do zjazdu.