Meteory

Meteory w Grecji

Wszystkich miłośników jednoczenia się z wszechogarniającą siłą przyrody, zachęcamy do wybrania się w podróż do Grecji. To właśnie tam znajdują się przepiękne meteory, które zachwycą nawet najbardziej opornych niedowiarków w potęgę natury. Meteory to zlepy skał piaskowych. Nakładający się piaskowiec, tworzy ogromne wzniesienia skalne. Ten naturalny proces, czyni meteory niezwykłym zjawiskiem ekosystemowym.

Greckie meteory położone są w środkowej części kraju. Zlepy skał znajdują się na północno-zachodnim krańcu równiny tesalskiej. Warto dodać, iż nieopodal tego niepowtarzalnego zjawiska naturalnego, znajduje się miejska aglomeracja. Mowa tu o malowniczym greckim mieście Kalampaka.

Meteory to wzniesienia skalne, które osiągają wysokość mierzącą nawet pięćset czterdzieści metrów nad poziomem morza. Ułożone nieopodal siebie masy skalne tworzą dosłownie efekt kamiennej krainy. Spowite mglistą powłoką, napawają pięknem, a także nutką tajemniczości. Widok meteorów porównywalny jest do obrazów romantycznych, w których człowiek mierzy się z potęgą górskiej przyrody.

Warto dodać, iż na szczytach meteorów umiejscowione prawosławne klasztory. Te historyczne zabytki architektoniczno-kulturowe, zachwycą nawet najbardziej wytrawnych znawców historii. Co ciekawsze, budowane klasztory tworzone były ze skał, które po linie wciągano na wysokie meteory. Do niedawna wejście po linie było również jedyną drogą prowadzącą na szczyt, dla osób pragnących znaleźć się na szczycie skalnych wzniesień.

Obecnie, aby dostać się na samą górę meteorów, mogą Państwo skorzystać z funkcjonalnych schodów i pomostów. Wędrówka po tych niezwykłych górskich terenach zachwyci nawet najbardziej wymagających podróżników.