Najciekawsze cuda natury w Polsce

Wiele osób uważa, że jeśli chce się zobaczyć piękne krajobrazy i interesujące dzieła matki natury trzeba pojechać do Ameryki Południowej, Azji czy też Afryki. Jak się jednak okazuje, żeby zobaczyć naprawdę piękne miejsca, nie trzeba wcale tak daleko wyruszać w świat. Czasem wystarczy dobrze rozejrzeć się po najbliższej okolicy. Jakie są zatem najpiękniejsze cuda natury w Polsce?

Puszcza Białowieska

Lista cudów natury w Polsce nie może zacząć się inaczej niż od wymienienia Puszczy Białowieskiej. Jest to unikatowy na skalę światową naturalny obiekt, wewnątrz którego obecny jest pierwotny, historyczny las. Jest to również miejsce, w którym do dziś żyją dzikie żubry.
Puszcza rozciąga się na terenie Polski oraz Białorusi i posiada szczególny chroniony status. Wejść do niej można tylko na przygotowane wcześniej szlaki, a zejście z nich jest surowo zabronione nawet z przewodnikiem.

Polana Chochołowska

Kolejnym wartym uwagi miejscem, które najlepiej odwiedzać wczesną wiosną, jest Polana Chochołowska. Z jakiego powodu to właśnie początek wiosny jest najlepszym okresem na przyjechanie w to miejsce? Jak się okazuje, to właśnie wtedy zaczynają kwitnąć krokusy, pokrywając dosłownie całą powierzchnię. Widok jest nieziemski i zdecydowanie warto go zobaczyć. Oczywiście trudno jest idealnie trafić na moment kwitnięcia, ponieważ w każdym roku wypada on nieco inaczej, lecz tym szczęśliwcom, którym się uda, gwarantuje to niezapomniane wspomnienia.

Krzywy las

Dla miłośników nie tyle niezwykłych ile zastanawiających i nieco dziwnych cudów natury obowiązkową pozycją do zobaczenia jest Krzywy Las położony na Pomorzu Zachodnim. Jest to prawdziwy ewenement, o którym słyszano na całym świecie. W lesie tym znaleźć można około 300 zdeformowanych sosen, które są wygięte o około 90°. Do dziś nikt dokładnie nie wie, co spowodowało takie deformacje. Wielu miłośników tego lasu winą obarcza nawet przybyszów z kosmosu. Specjaliści zgodnie jednak uznają, że najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest celowe kształtowanie młodych drzewek przez człowieka lub też powalenie ich przez przejeżdżające czołgi.