Cuda Brazylii

Iguacu - wodospad w Brazylii

Brazylia to przepiękny kraj, który urzeka słońcem, atmosferą i naturą. To tutaj zieleń pachnie, a dzikie miejsca zapraszają, by je odkrywać. W czasie karnawału zabawa trwa tu aż do samego świtu, a ludzie kochają taniec i mają ognisty temperament. Brazylia kusi niemal wszystkim, jednakże jest prawdziwym rajem dla miłośników natury. Może to zasługa lasów tropikalnych, które dziko górują nad dorzeczem Amazonki, a może bogactwa fauny i flory oraz różnorodności, która potrafi zachwycić.

Atrakcje przyrodnicze Brazylii, czyli co trzeba zobaczyć

Będąc w Brazylii trzeba zobaczyć wszystko. Oczywiście czas i możliwości wyznaczają jakieś granice, dlatego tak istotne jest by skupić się choć na paru perełkach. Jedną z nich jest niewątpliwie wodospad Saltos do Iguacu – inaczej Wielka Woda. Ma on aż 72 metry wysokości i 3 kilometry szerokości, co sprawia, że robi wrażenie. Można go odszukać w parku narodowym, który został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO (ulokowanym na granicy z Argentyna). Niezwykły jest zwłaszcza odcinek Garganta del Diablo oraz zwierzęta, które można tu spotkać – pumy, jaguary czy tukany.

Popularnym zakątkiem, który przyciąga ogromną ilość odwiedzających jest też niezwykły Amazoński Park Narodowy, który zajmuje aż 10 tysięcy kilometrów kwadratowych. Na tym terenie znajdują się dziewicze lasy, ogromne palmy, kasztany i kauczukowce. Można tu też spotkać leniwce, papugi, tukany, czy najmniejsze ptaki świata – kolibry. Amazoński Park Narodowy nazywa się często zielonymi płucami świata.

Miłośnicy piękna na pewno docenią archipelag Fernando de Noronha. Można tutaj bowiem podziwiać niezwykłą różnorodność roślinności i zwierząt, a także rajskie plaże. To miejsce kusi również Zatoką Delfinów, w której można zaobserwować te urocze istoty.

Do cudów natury spokojnie da się zaliczyć także takie parki narodowe jak Emas i Chapada dos Veadeiros. Można tu podziwiać tropikalną sawannę oraz niezwykłe wodospady. Ciekawym miejscem jest również Wybrzeże Odkrywców z lasami kolczastymi i atlantyckimi. Nieustannie odkrywa się tu bowiem nowe i nieznane zupełnie gatunki zwierząt.